Malatya Yolu – 8

PROJE DETAYLARI

Elazığ ili Mekez Sürsürü Mah. kain tapunun 1329 Ada 1 ve 4 Parsel numarasında kayıtlı 3826 m2 arsa üzerine yapımını üstlenmiş olduğumuz bu inşaatımızda 4 adet 2295 m2, 2 adet bodrum katı olmak üzere 6 katlı plazalardan oluşmaktadır. Malatya Yolu üzerinde bulunan bu projemizin toplam inşaat alanı 9182 m2 dir.

TEKNİK BİLGİLER

 

Elazığ ili Merkez ilçe Ada 1329 Parsel 1 ve 4 numaralı Sürsürü Mah. Yukarı Mera mevkii 3816 m2 arsa üzerine, yapımı Avcıl Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiş inşaatın krokileri ve yapım şartnamesi aşağıda verilmiştir.

Yapım Şartnamesi

1-) İnşaat, piyasadaki en kaliteli malzeme ile üstün işçilik kullanılarak onaylanan plan ve projesine göre yapılacaktır. Tabliye kalınlığı 25 cm. den az olmayıp, mantar döşeme olacaktır.
2-) Taşıyıcı sistem betonarme karkas olarak yapılacaktır. 1..Sınıf depreme dayınıklı ve temeli radyal temel olacak şekilde bina statigi yapılacaktır.
3-) Inşaat hazır beton C30 beton kullanılacaktır.
4-) Duvar ve döşemelerde ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.
5-) Kazan dairesi, sığınak ve garaj duvarları normal kaba ve ince sıva ile sıvanacaktır. Tavan kaba serpme sıva atıldıktan sonra ince sıva yapıldıktan sonra tavan ve duvarlar boyanacaktır.
6-) 7500 m2 işyerini ısıtabilecek kapasitede sıvı ve katı yakıt (kömür) ile çalışan doğalgaza dönüşümlü yarım silindirik (Kamak marka) kalorifer kazanı olacaktır. Kalorifer kazanı yanına bir pissu çukuru yapılıp STANDART marka bir pis su pompası monte edilip roğara bağlanacaktır.
7-) Dairelerdeki kalorifer sistemi hem kombi sistemiyle çalışacak hem de merkezi sistemle çalışacak şekilde projelendirilecektir. Merkezi sistem ve doğalgaz sistemi (kombi) bir kollektöre bağlanacaktır. Kollektördeki vanaların açılıp kapanmasıyla istenilen sistem çalıştırılabilecektir. Buradaki kollektör pirinç, ECA veya makro marka olacaktır. Kalorifer su boruları polietilen (PE) boru olacaktır. Tesisattaki temiz ve atık su plastik boruları pilsa marka olacaktır. Pis su boruları 3.2 et kalınlığında olacaktır. Kalorifer demir siyah borular borusan marka olacaktır. Daire içindeki kalorifer boruları kendinden kılıflı Pexb Pilsa mobil sistem boru olacaktır.
😎 Merdiven rıhtları, merdiven sahanlıkları, merdiven pasementoları, kaliteli tabii bej mermer olacaktır. Bu imalatlar bodrumdan çatıya kadar devam edecektir .Merdiven kenarları na mermer süpergelik konulacaktır. Merdiven pasamentoları 1.20 yükseklikte olup üstüne küpeşte konulacaktır. Merdiven korkulukları krom nikel olacaktır. Yangın merdiveni demir profilden standartlara uygun bir şekilde yapılacaktır.
9-) Pencere, parabet ve denizlikler bej renk mermer olacaktır.
10-) WC ler, mutfaklar tavana kadar (0,30 x 0,60) ebadında 1.Sınıf Çanakkale Seramik veya Serel marka seramik ile kaplanacaktır. Mutfak, wc mahallerinin yer döşemeleri (0.33 x 033) ebadında 1.Sınıf Çanakkale veya Serel marka sırlı granit seramikle döşenecektir.
11-) İŞ MERKEZİ, dış duvarları ve ara bölmeler Ytong malzemesi ile örülecektir. Dış duvarlar montalama sistemi ile yalıtımı yapılıp İŞ MERKEZI ÖN CEPHESİ Aliminyum mavi cam kaplamalı olacak diger duvarlar TERRAPAN VEYA TERAPANEL CEPHE KAPLAMASI ile kaplanacaktır.
12-) İŞ MERKEZİ iç kapıları 1.Sınıf budaksız çam kerestesinden mobilya tipi olacaktır. İç kapı kilitleri sarı Kale marka 151-R (Rulmanlı) olacaktır.
13-) Mutfak dolapları 1.Sınıf MDF ve 1.Sınıf kaliteli PVS kaplamalı Modüller olacaktır. Renk ve desenler arsa sahibinin belirleyecegi 1.Sınıf Granit tezgah olacaktır. Mutfağa bulaşık makinası ve eviye tesisatı çekilecektir.
14-) Radyal temel altına Mebran bütüm esaslı katkı maddesi döşenecektir.
15-) Dış perde duvarlar ve teras tabiiyesi kristalize su yalıtımı harcıyla ( Weber.dry.SS-15) çimento esaslı geliştirilmiş UV dayanım elastik su yalıtım harcıyla sıvandıktan sonra

VAZİYET PLANI