İzzetpaşa Mahallesi

PROJE DETAYLARI

Elazığ ili İzzetpaşa Mah.Yalova Sok. Cumhuriyet İlköğretim Okulu karşısında inşasını tamamladığımız bu bina 458 m2 arsa üzerinde, 10 adet farklı büyüklükteki dükkanlar ve 135 m2 3+1 odalı 14 adet daireden oluşmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan bu yapı alışveriş merkezlerine yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sağladığından dolayı tercih edilen projelerimizden olmuştur. Binanın önünde bulunan özel otopark ve karşısındaki ilköğretim okulu, başka yapıların inşasına engel olduğu için geniş ve açık bir öngörüm sağlamakta ve bina sakinlerinin ferah ve huzurlu yaşamalarına imkan vermektedir.

TEKNİK BİLGİLER

Elazığ ili Merkez ilçe Ada 114 Parsel 27 numaralı İzzet Paşa Mah. Yalova Sok. daki (Cumhuriyet İlköğretim Okulu Karşısı) 458 m2 arsa üzerine, yapımı Avcıl Yapı San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiş inşaatın krokileri ve yapım şartnamesi aşağıda verilmiştir.

Yapım Şartnamesi

Tüm proje, belediye inşaat ruhsat harçları, bina yapım giderleri, SSK primleri, resmi harç ve vergileri ve bundan sonra gelebilecek belediye,SSK, maliye vergi harçları ile iş kazası meydana gelmesi halinde tazminat ve ödemelerin tamamı ile binanın kat irtifakının kurulması harçları müteahhit şirkete ait olup, bağımsız bölümlerin iskan harçları, elektrik ve su abone ücretleri bağımsız bölüm maliklerine aittir.

Bina proje ye uygun olarak inşa edilecek, betonarme karkas, rayda temelli, deprem yönetmeliğine uygun, dış duvarlar 30cm kalınlığında çift tuğla arası köpük, çatı ahşap kaplama üzeri 3mm mebran kullanılacaktır

Isıtma sistemi Fuel-Oil sistemli olup, doğal gaza dönüşümlü olacaktır.Petekler panel radyatörlü mobil olacaktır.Kullanılacak tesisat ve malzemeler TSE ve İSO standartlarında olacaktır.Brolör ve pompalar Baymak markalı, kazan ise Altıntaş markalı olacaktır.

Dış doğramalar 1.sınıf plastik doğrama ve ısıcamlı olacak, iç kapılar fındık renkli presli çift kaplı ahşap kaplama olacak, daire giriş kapıları kale kilitli 12 anahtarlı 1.sınıf çelik kapı olacaktır.

Bütün ıslak zeminler seramik kaplama olacak, duvarlar fayans yapılacaktır.

Banyolara küvet, ayaklı lavabo,klozet olacaktır. Armatürler ve musluklar Uluel marka olacaktır.

İç mekan duvarları alçı sıva üzeri saten boya ile kaplanacak, tavanlar plastik boya olacak, kartonpiyer yapılacaktır.

Binaya 4 kişi kapasiteli asansör konulacaktır.

Dış kapı irtibatı için görüntülü diyafonlu zil sistemi takılacak. Elektrik malzemeleri TSE ve İSO standartlarında olacaktır. Binaya merkezi TV sistemi, anten tesisatı, çift hat telefon tesisatı (Bütün odalara, mutfağa ve banyoya) çekilecektir.
Güneş enerjisi tesisatı çekilecek, binanın sıhhi tesisatı 1.sınıf Pilsa marka olacaktır.

Dairelerde mutfak dolapları laminat kaplama, tezgah 1.sınıf suni mermer olacaktır. Bütün odaların tabanı 1. sınıf laminat parke olacaktır. Binanın girişinden itibaren çatıya kadar merdivenler mermer kaplama olacaktır.
Binanın dış cephesi 1. sınıf cam mozaik kaplama olacaktır.

VAZİYET PLANI