Malatya Yolu – 3

PROJE DETAYLARI

Elazığ ili Malatya yolu üzerinde inşasını tamamladığımız bu bina 1030 m2 arsa üzerinde, 310m2
1 adet çekme katlı dükkan ve 175 m2 3+1 odalı 6 adet daireden oluşmaktadır.

Özel bir çalışma olarak uygulanan bu proje Malatya yolu üzerinde inşa edilecek olan diğer yapılara referans olarak gösterilmiş ve binaların ticari ve konut alanlarının oranları ve emsal değerleri bu proje baz alınarak uygulanmıştır.

TEKNİK BİLGİLER

Elazığ ili Merkez ilçe Ada 1157 Parsel 14 numaralı Malatya Cad. Tedaş Karşısı 1030 m2 arsa üzerine, yapımı Avcıl Yapı San. Tic. Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiş inşaatın krokileri ve yapım şartnamesi aşağıda verilmiştir.

Yapım Şartnamesi

Tüm proje, belediye inşaat ruhsat harçları, bina yapım giderleri, SSK primleri, resmi harç ve vergileri ve bundan sonra gelebilecek belediye,SSK, maliye vergi harçları ile iş kazası meydana gelmesi halinde tazminat ve ödemelerin tamamı ile binanın kat irtifakının kurulması harçları müteahhit şirkete ait olup, bağımsız bölümlerin iskan harçları, elektrik ve su abone ücretleri bağımsız bölüm maliklerine aittir.

Bina proje ye uygun olarak inşa edilecek, betonarme karkas, rayda temelli, deprem yönetmeliğine uygun, dış duvarlar 30cm kalınlığında çift tuğla arası köpük, çatı ahşap kaplama üzeri 3mm mebran kullanılacaktır

Isıtma sistemi Fuel-Oil sistemli olup, doğal gaza dönüşümlü olacaktır.Petekler panel radyatörlü mobil olacaktır.Kullanılacak tesisat ve malzemeler TSE ve İSO standartlarında olacaktır.Brolör ve pompalar Baymak markalı, kazan ise Altıntaş markalı olacaktır.

Dış doğramalar 1.sınıf plastik doğrama ve ısıcamlı olacak, iç kapılar fındık renkli presli çift kaplı ahşap kaplama olacak, daire giriş kapıları kale kilitli 12 anahtarlı 1.sınıf çelik kapı olacaktır.
Bütün ıslak zeminler seramik kaplama olacak, duvarlar fayans yapılacaktır.

Banyolara küvet, ayaklı lavabo,klozet olacaktır. Armatürler ve musluklar Uluel marka olacaktır.

İç mekan duvarları alçı sıva üzeri saten boya ile kaplanacak, tavanlar plastik boya olacak, kartonpiyer yapılacaktır.

Binaya 4 kişi kapasiteli asansör konulacaktır.

Dış kapı irtibatı için görüntülü diyafonlu zil sistemi takılacak. Elektrik malzemeleri TSE ve İSO standartlarında olacaktır. Binaya merkezi TV sistemi, anten tesisatı, çift hat telefon tesisatı (Bütün odalara, mutfağa ve banyoya) çekilecektir.

Güneş enerjisi tesisatı çekilecek, binanın sıhhi tesisatı 1.sınıf Pilsa marka olacaktır.

Dairelerde mutfak dolapları laminat kaplama, tezgah 1.sınıf suni mermer olacaktır. Bütün odaların tabanı 1. sınıf laminat parke olacaktır. Binanın girişinden itibaren çatıya kadar merdivenler mermer kaplama olacaktır.
Binanın dış cephesi 1. sınıf cam mozaik kaplama olacaktır.

VAZİYET PLANI